YİNE Mİ KİLO ALIYORUM!

Evet ameliyat olduk artık az yiyebiliyor,çabuk doyuyoruz,kilo veriyoruz.Nihayet ülkü yükümüze geldik ve keyfini sürüyoruz.Zaman geçtikçe tüm besinlerden rahatlıkla tükettiğimizi görmek,daha konforlu yemek yiyebilmek yavaş yavaş tekrar kilo alımına neden olabiliyor

Peki ne yapmalıyım?

Ameliyat öncesi süreçte diyetisyeniniz ile

*Yemek yeme sıklığı ve saatleri

*Hangi besinleri daha çok yediğinizi

*Neleri hiç tüketmediğinizi

*Günlük hayatınızdaki aktivitenizi

*Barsak düzeninizi

*Kulandığınız ilaçları

*Su tüketiminizi

*Kilo almanıza neden olan yanlış beslenme alışkanlıklarınızı konuşmalı,doğru davranış değişikliği üzerinde çalışmalısınız.

Kilo alımına neden olan hormonal ve biyokimyasal sorunlar var ise hekiminizle tedaviye başlamalısınız. Obezitenin neden olduğu birçok hastalık (insülin direncİ, hipertansiyon, hiperlipidemi karaciğer yağlanması vb) operasyon sonrası ortadan kalkmaktadır.Bu süreci yeni ve olumlu beslenme alışkanlıkları kazanmak için çok âlâ değerlendirmeliyiz.Unutmamalıyız ki sağlıklı besinler seçmek,doğru pişirme tekniklerini kullanmak,doğru porsiyonlarda tüketmek ülkü kiloya inmemizi ve müdafaamızı sağlamaktadır.

Unutmamalıyız ki bu diyet demek değil,bir ömür formudur.Sağlıklı olmanın şartı gerçek beslenmekten,egzersizden ve gerilimle baş etmeyi öğrenmekten geçer.

Başa dön tuşu