Zayıflama Çayları

Herkese merhaba ! bu yazıda son vakitlerin en tanınan hakikat bilinen yanlışlardan zayıflama çayları üzerine üzerine sohbet edeceğiz . Toplumuzda tuvalete çıkmak ve metabolizma suratı ortasında bilimin asla anlamlandıramadığı bir alaka kurulmuş durumda. hayatınızda en az bir defa birisi hakkında yemeği yediği an tuvalete gidiyor ,metabolizması çok süratli formunda bir yorumda bulunmuşsunuzdur ya da bu yorumu birinden duymuşsunuzdur. artık bu iki kavramı tek tek ele alalım.

Bağırsak hareketliliği ; bağırsağın besinleri kolona ve rektuma gönderirken yaptığı çalışmalardır.

Metabolizma ise canlılığın devam etmesi için bedendeki tüm imal ve yıkım faaliyetlerini içerir .

İki tanımada şöyle bi uzaktan baktığımızda aslında direkt bir bağları olmadığı pek açık . yani üzgünüm millet çok tuvalete çıkan birinin metabolizması süratli demek yanlıştır. tersine yemekten çok kısa müddet sonra tuvalete çıkan bireylerde bir sindirim sorunu olduğu düşünülebilir bunun araştırılması gerekir. Lakin bu yazıda asıl üzerinde durmak istediğim bu fikir değil bu yanlış niyet sebebiyle bedenimize verdiğimiz daha büyük ziyanlar. Piyasa toplumun bu yanlış algısından nemalanan ve tek yaptığı insanları diyare ederek tuvalete çok çıkmalarını sağlayan çaylarla, bitkisel karışımlarla dolu bu yazıda asıl bunların tehlikelerinden bahsedeceğim sizlere.

Pek çoklarını kabızlık nedeniyle ya da zayıflama ümidi ile aldığı form çaylarının aslında göründüğünden çok daha büyük ziyanları var. Bu ziyanlardan bahsetmeden evvel gelin içeriklerine bir göz atalım.

  Form çayı ismi altında satılan bu çayların içerisinde sinameki bitkisi, açlık otu, funda yaprağı… vs üzere bitkilerin en az biri ya da daha fazlası bulunur bahsettiğimiz bitkiler çayın içerisinde çok az ölçüde bulunuyor olsa dahi bu çayı laksatif tesirli yani müshil tesirli hale getirir. Bilhassa sinameki bitkisi en çok kullanılan laksatif tesirli bitkidir ve birçok hazır bitki çayının içerisinde bulunur. (çayları satın almadan evvel içeriklerini okumanızı tavsiye ederim.) Bilhassa ödem şikayeti bulunan bayanların bu çaylara çok ağır ilgisi bulunduğu bir gerçek , bu çayların kısa vadede ödem attırdıklarıda bir gerçek lakin bu tesirin süreksiz olduğuna sizi temin ederim .

  Kısa vadede ödem atmanızı sağlayan sizi fazlaca tuvalete çıkartarak kabızlık sorununuzu çözen bu çayları bıraktığınızda tıpkı sıkıntıları tekrar yaşayacağınız için daima bir kullanma durumu kelam konusu olacaktır. Bu daima kullanım sonucunda çok sık sayıda tuvalete çıkmanız bağırsaklarınızın emilim için muhtaçlık duyduğu süreyi kısaltacak ve besinlerden gerekli vitamin ve minerali almanıza pürüz olacaktır. Bunun dışında daima kullanıma bağlı olarak bağırsaklarınız tembelleşecek ve öncesinde bir ölçü olan kabızlık probleminiz çayı bıraktığınızda size üç katı bir sorun olarak büyümüş formda geri dönecektir.

  Form çayı kullanımı ile ilgili bilmeniz gereken bir öteki gerçek ise tartıda kaybettiğinizi gördüğünüz o kiloları size yağdan değil sudan kaybettirmesidir. Su kaybı bedende baş dönmesi, cilt kuruluğu, erken yaşlanma, bağışıklığın çökmesi üzere tesirlerden tutun da kişinin depresyona girmesine neden olmak üzere pek çok makus duruma sebebiyet verebilir.

  Özet geçmek gerekirse yağ yakıcı ismi altında satılan bu çaylar bir kandırmacadır ve sıhhatinize önemli manada ziyan verir. Kendinizi rahatlatmak sindirimize kolaylık sağlamak için güvendiğiniz bir aktardan aldığınız ve denetimli tükettiğiniz yeşil çay ve bol su hepsinde çok daha düzgündür 🙂 ayrıyeten bedeninizde oluşan ödem ve kabızlık sorunu için beslenmenizde küçük değişiklikler yapmakta bu çaylara duyduğunuz gereksinimi azaltacaktır tahminen bir sonraki yazıda beslenmemizde yapabileceğimiz bu küçük değişiklikler üzerine olur. Unutmayın sıhhatiniz size verilmiş bir armağandır.

Başa dön tuşu