Ankara’da Kardeşini Katleden Hemşirenin İfadesi Ortaya Çıktı

Olaya tanıklık eden abla M.Y. ifade verirken, Şahin Şaşırmaz, psikiyatrik problemleri olduğunu iddia ederek kendisini savundu.

Olay, aynı evde yaşayan hemşire Şahin Şaşırmaz ile öğretmen kardeşleri Songül ve Mehmet Abbas Şaşırmaz arasında bir tartışma sonucu meydana geldi.

Şahin Şaşırmaz, bu tartışma sırasında mutfağa gidip aldığı bıçakla kardeşlerine saldırdı. Songül Şaşırmaz’ı bıçakladıktan sonra dehşet verici bir şekilde başını koparmak suçuyla suçlanıyor. Yaralanan Abbas Şaşırmaz, olay yerinden kaçarak bir sağlık ocağına sığındı, Şahin Şaşırmaz ise tutuklandı.

“KENDİMİ TANRI GİBİ GÖRÜYORDUM”

Şahin Şaşırmaz olay gününü şu şekilde anlattı “Normalde o sabah işe gitmem gerekiyordu ama işe gidersem öleceğimi hissettim. Sesler duyup halüsinasyonlar görüyordum. Bu nedenle işe gitmedim. Songül’ü aradım; 2 ekmek alıp eve gelmesini söyledim. Abbas ağabeyim de geldi, birlikte kahvaltı yaptık. Son 1 aydır iyi değildim zaten. İlaç kullanıyordum ve kendimi tanrı gibi görüyordum. Bazen kendimi  Atatürk gibi görüyordum. Daha önce de mevlit yemeğine gittiğim zaman çırılçıplak soyunmuşum, hiç hatırlamıyorum.

Ben kardeşlerimi sadece birlikte çay içelim diye evde topladım. Sonra Abbas Ağabeyimin başından çıkan bir şey gördüm, şeytan olduğunu düşünüyorum. Son 1 ay ilacımın dozunu doktor düşürdü sanırım o doz bana yetersiz geldi. Kardeşlerimi düşman olarak görmeye başlamışım. Benden korkmaya başlamışlar. Kendimi sürekli tehdit altında hissettiğim için bıçak taşıyordum. Olay günü de bıçağı çıkardım, ‘gidin evden’ dedim; sonrasını hatırlamıyorum sanırım atak geçirmişim. Ben hastaneye yatıp tedavi olmak istiyorum” dedi.

Seyhan Devlet Hastanesi’nde Neler Oluyor?

Seyhan Devlet Hastanesi’nde Neler Oluyor?

“EŞYALARA BÜYÜ YAPILDIĞINI SÖYLEYİP DIŞARI ATIYORDU”

Olayda yaralanan Abbas Şaşırmaz ise duruşmaya internet üzerinden Malatya!dan katıldı. Şaşırmaz, kardeşinin gece uyumadığını ve gündüz uyumaya çalıştığını, uykusuzluk nedeniyle de zihninin bulanıklaştığını belirterek, “Şahin, annemi kaybettiğimizde de çok etkilenmişti. Geceleri annemin mezarına gider, gelmezdi. Mevlit yemeğine gittiğinde de üstünü çıkarmaya çalışmış. ‘Neden yaptın’ dedim, ‘İçimden bir ses yapmamı söyledi’ dedi. Doktora götürdük; psikiyatrist, ‘ağır depresyonda’ dedi. Evdeki odasında bulunan eşyalara büyü yapıldığını söyleyip dışarı atıyordu” ifadelerini kullandı.

RAPOR ALINACAK

Mahkeme tutuklu sanık Şahin Şaşırmaz hakkında Adli Tıp Kurumu’ndan rapor alınmasına karar vererek duruşmayı 31 Ocak tarihine erteledi.

Kaynak: Sözcü Gazetesi

Başa dön tuşu