OFİS ORTAMINDA DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN BESLENME HATALARI

Tehlikeli kalabalıklardan bir tanesi altın günleriyse bir başkası de ofis ortamlarıdır. Ne yiyeceğiz diye fısıldaşmalar, artık meskenden getirelim diye kısır günleri yapmalar yahut; gelsin dürümler gitsin kebaplar…Oysa ki birkaç küçük teklifle bu meseleleri ortadan kaldırabilirsiniz.

  1. İlk kural öğün atlamayın. En çok yapılan kusur kahvaltılarda börek, poğaça, boyoz tüketmek olur, bunun yerine 2 dilim ekmek ortası peynir, mısır gevreği yahut yarım kepekli gevrek çok tercih edebilirsiniz.

  2. Öğle yemekleri en büyük sorunlardandır. Şayet yapabiliyorsanız meskende yaptığınız yemeği getirmek en hoşu lakin olmuyorsa fast-food ya da dürüm yerine ızgara zerzevat yahut tavuk, köfte, sıcak bir kase çorba üzere tercihler yapabilirsiniz.

  3. Çekmecenizdeki abur cuburları bir kenara bırakmalısınız. Onların yerine kuru meyve, ceviz, badem, diyet bisküvi, kepekli galeta üzere alternatifleri bulundurabilirsiniz.

  4. Gün içerisinde daima çay kahve tüketmek yerine bir sürahi edinin ve çokça su için. Sürahinizin içine limon, nane, salatalık üzere C vitamini kaynaklarından atmak metabolizmanızı canlandıracaktır.

  5. Hayatınıza hareket katın. Merdivenleri kullanmaya başlayın, öğlen ortasında 15-20 dakikalık yürüyüşleri çıkın, küçük esneme hareketlerini gün içerisinde uygulayın.

Başa dön tuşu